Nasze działania Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Klub Wolontariuszy „W jedną stronę”

Powstał w 2002 roku w Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski i przez 15 lat bardzo prężnie działał.

Były systematyczne odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz w Koszewie, wspólne coroczne mikołajki ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Bielsku Podlaskim. Organizowaliśmy duże konwoje z pomocą materialną adresowaną do dzieci z Polskiego Domu Dziecka w Pabrade na Litwie. Zbieraliśmy potrzebne artykuły higieniczne dla Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” oraz dla dzieci z Domu Dziecka w Białowieży. Pomagaliśmy czworonożnym przyjaciołom ze schroniska w Hajnówce i Białymstoku. Pisaliśmy książkę o naszych „przyszywanych” babciach i dziadkach z Domu Pomocy Społecznej - „Opowieści z Czerewkowego Belwederu”. W 2007 roku zostaliśmy finalistami w Ogólnopolskim Konkursie „Barwy wolontariatu”. Wyróżnienie wręczał nam Prezydent RP Lech Kaczyński.

Wolontariat nadal działa w Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów. W tym roku liczy 40 uczniów z klas piątych, szóstych, siódmych  i ósmych. Są wśród nas też absolwenci Gimnazjum nr 1- obecnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Jest nas dużo i w związku z tym działamy w różnych obszarach:

- akcje charytatywne

- kiermasze ciast

- pomoc misyjna

- odwiedziny u dziadków i babć w DPS

- pomoc bezdomnym zwierzętom

- systematyczne zajęcia wolontariackie w szkole.

Wolontariat prowadziły niezmordowanie od początku jego istnienia p. Elżbieta Uziałło i p. Agnieszka Jankowska. Obecnie opiekę nad wolontariuszami sprawują: p. Agnieszka Jankowska, p. Anna Samocik oraz s. Józefa.

Nasze motto: „Dobro powraca”

Galeria: https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/86

Agnieszka Jankowska