Z życia świetlicy szkolnej Terapia ręki w świetlicy Zajęcia w świetlicy Zapisy do świetlicy

Witaj majowa jutrzenko!

Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przy wsparciu Tomka i Antka z klasy V A, przygotowali krótką scenkę przedstawiającą tamte czasy. Opowiadała ona w przystępny sposób o tym, czym jest konstytucja, jak wyglądała sytuacja w Rzeczypospolitej przed uchwaleniem konstytucji oraz jakie zmiany ona wprowadziła. Przedstawienie zakończył wspólnie odtańczony polonez.

Na zakończenie uczniowie przypomnieli o Dniu Flagi Rzeczypospolitej.

Świetłana Sacharczuk

Film "Świąteczna świetlica"

Świąteczne inspiracje w świetlicy szkolnej
Sala świetlicowa oraz korytarz szkolny przed Świętami Bożego Narodzenia wyglądają wyjątkowo pięknie. Przez cały grudzień dzieci pod kierunkiem P. Marzeny Rzepniewskiej oraz innych wychowawców świetlicy przygotowywały ciekawe i pomysłowe ozdoby świąteczne, a następnie dekorowały nimi salę i choinkę. Efekt ich pracy jest oszałamiający.

Marzena Rzepniewska

Animacja_bozonarodzeniowa_.mp4

Obchody Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej
Dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Filim przygotowały dekorację na Święto Niepodległości i udekorowały nimi okna szkoły.
W barwach narodowych wygląda pięknie.

Jesień w świetlicy 2023

Jesień w świetlicy

Film z pracy świetlicy szkolnej - II pólrocze 2021/2022

Walentynki w świetlicy

Przygotowania do uroczystych obchodów tego święta trwały kilka dni. W tym czasie dzieci pod kierunkiem p. Marzeny Rzepniewskiej i p. Barbary Szulc przygotowały serduszka ze słodką niespodzianką kolegom i koleżankom z klas I–IV, walentynkowe drzewka szczęścia oraz mnóstwo barwnych dekoracji, które wypełniły świetlicową salę oraz korytarz szkolny. Towarzyszyła temu radość, uśmiech i dobra zabawa.

Zdjęcia i tekst: Marzena Rzepniewska, Barbara Szulc

Nie ma czasu na nudę…

Zajęcia w świetlicy szkolnej przeznaczone są dla uczniów klas I-III. W miłej scenerii, pełnej ciekawych prac wykonanych przez uczniów, wychowawcy zapewniają opiekę i prowadzą atrakcyjne zajęcia edukacyjne.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie uwielbiają kolorowanki, budowle z klocków, rysowanie i malowanie. Odrabiają lekcje, oglądają swoje ulubione kreskówki. W świetlicy nigdy nie ma czasu na nudę. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć świetlicowych.

KOCHANI UCZNIOWIE KLAS I – V

Dni są coraz dłuższe i mamy nadzieję, że będą ciepłe i słoneczne. Spędzacie coraz więcej czasu w otoczeniu bliskich - z rodziną.

Wykorzystajcie ten czas do wspólnej zabawy!

Serdecznie zachęcamy Was do wykonania smacznej, zdrowej i kolorowej sałatki lub surówki z dostępnych warzyw lub owoców.

Zróbcie zdjęcie wspólnie przygotowanej sałatki lub surówki – napiszcie
z jakich warzyw lub owoców się składa i wyślijcie na adres: ceinud@gmail.com

CZEKAMY NA ZDJĘCIA DO 15.06.2020r.(poniedziałek)

W NAGRODĘ NAJCIEKAWSZE WEDŁUG NAS ZDJĘCIA I  OPISY ZAMIEŚCIMY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY

PAMIĘTAJCIE, WYSYŁAJĄC e-mail NALEŻY PODĆ IMIĘ
 I NAZWISKO ORAZ KLASĘ

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Dnia 18 grudnia 2019 r. w świetlicy środowiskowej "Radość i przyjaciele" odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Przy dźwięku kolęd wszyscy dzielili się opłatkiem i prosforą, obejrzeli przedstawienie świąteczne przygotowane przez młodszych kolegów i koleżanki. W ten miły sposób uczniowie i ich opiekunowie rozpoczęli okres Świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Kołos

Zdjęcia: Leszek Marczuk

Szkolne eliminacje konkursu "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna"

W dniu 20.11.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się szkolne eliminacje ekonkursu plastycznego na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną". Najładniejsze prace zostały przekazane do Bielskiego Domu Kultury.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przebieg eliminacji szkolnych koordynowali nauczyciele: p. Iwona Nowierska, p. Joanna Siemieniuk i p. Marzena Rzepniewska.

M. Rzepniewska, I. Nowierska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczycielki ze świetlicy - p. M. Rzepniewska, p. J. Siemieniuk i p. I. Nowierska, wspólnie z dziećmi zorganizowały zajęcia edukacyjne oraz przygotowały dekorację pod hasłem "Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest". Były pląsy i zabawy taneczne przy muzyce oraz pamiątkowe zdjęcia.

Akcja ph. "Pluszowy miś" została przeprowadzona wspólnie z samorządem uczniowskim.

M. Rzepniewska, I. Nowierska

Nasza świetlica szkolna proponuje szereg ciekawych zajęć i dużo możliwości organizacji czasu wolnego. Oprócz gier i zabaw stolikowych, chwili wytchnienia z książką ze świetlicowej biblioteczki, pracy z komputerem, tańców i pląsów oraz swobodnych działań w kąciku zabawy, jest też czas na bardzo lubiane przez uczniów zajęcia plastyczne.

Rozwój wyobraźni, kreatywność, pogłębianie sprawności manualnej oraz satysfakcja z wykonanej pracy plastycznej to podstawowe cele, które towarzyszą nam w przebiegu całej artystycznej aktywności.