O PROGRAMIE NASZE SUKCESY PROJEKTY

E-Twinning

O PROGRAMIE

ETwinning oznacza współpracę międzynarodową między szkołami, która odbywa się na platformie internetowej. Przy jej pomocy uczniowie z  partnerskich krajów mają okazję porozumiewać się w j. angielskim, poznawać kulturę, zwyczaje swoich krajów, wspólnie tworzyć prace literackie, plastyczne, ICT na określony temat. Program ten od początku swojego powstania zgromadził już ponad 310 tysięcy nauczycieli ze 140 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 34 tysiącach różnorodnych projektów rocznie. Uczestniczą w nim wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Turcja, Macedonia, Islandia, Norwegia i Szwajcaria, a od marca 2013r. dołączyły kraje Partnerstwa Wschodniego UE: Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia i Ukraina oraz Tunezja. W Polsce eTwinning rozwija się bardzo dynamicznie. Uczestniczy w nim już ponad 30 tys. nauczycieli i ponad 11 tys. szkół, które prowadzą projekty współpracy międzynarodowej. Z udziałem polskich nauczycieli zrealizowano prawie 12 tys. projektów.

CHCESZ  O PROGRAMIE WIEDZIEĆ WIĘCEJ - ZAJRZYJ: http://www.etwinning.pl/czym-jest-etwinning/