O programie

Nasza szkoła wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości - ogłoszonym i wprowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy
z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetem jej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Cel inicjatywy to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości
z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 120 600,00 zł.

W ramach dostępnych środków zakupiono:

• Sprzęt audio-wideo do nauki prezentacji swoich osiągnięć (obejmuje aparat cyfrowy Kodak AZ652, gimbal ręczny, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, statyw fotograficzny z głowicą kulową
    i funkcją monopodu);

• Okulary VR 64 (wirtualne laboratorium przedmiotowe);

• 10 zestawów Ablix-Krypton (klocki do tworzenia robotów do nauki programowania);

• Stacja lutująco-rozlutowująca za pomocą gorącego powietrza;

• Drukarka 3D - FlashForge Adventurer 4 zakcesoriami;

• Laboratorium edukacyjne SCRILAB (Skriware łączy pracownię druku 3D, robotyki oraz programowanie w spójne laboratorium edukacyjne - takie elementy jak drukarka, 10 robotów edukacyjnych SkriBot, 10 zestawów klocków konstrukcyjnych SkriKit, maty i karty pomocnicze, oprogramowanie online służące do projektowania 3D, obszerna biblioteka modeli 3D Skrimarket oraz Skriware Academy - platforma online wspomagająca nauczycieli w codziennym wykorzystywaniu laboratorium edukacyjnego na zajęciach lekcyjnych).

Podsumowanie realizacji w roku szkolnym 20222/2023 - prezentacja PowerPoint

LAB_P_SP5BP.pdf