Projekt "Być jak Ignacy"

„Energetyczni Odkrywcy” - klasa II a

"Energetyczni odkrywcy" - Energia przyszłości
Tym razem Koło naukowe „Energetyczni odkrywcy” pracowało nad sposobami  pozyskiwania energii za 100 lat.
Pomysły były ciekawe, co przedstawione zostało w formie prac plastycznych i graficznych. Kolejne wyzwanie „Energetycznych odkrywców” z 2a. Tym razem pojazdy z energią przyszłości.

"Energetyczni odkrywcy" - Energia jądrowa
„Energetyczni odkrywcy” z 2a próbowali zrozumieć budowę atomu i jak powstaje energia atomowa.

Filmik: Energetyczni odkrywcy - energia jądrowa

Energetyczni odkrywcy z prelekcją w świetlicy

5 marca  „Energetyczni odkrywcy” przygotowali prelekcję dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Przybliżyli temat odnawialnych źródeł energii. Dzieci wymieniły się spostrzeżeniami i wytworami dotychczasowej pracy oraz wspólnie wykonały doświadczenie ze świecącą pomarańczą.  Dziękujemy za miłą wizytę

"Energetyczni odkrywcy" - Energia biomasy

Zajęcia z programu "Być jak Ignacy" zapraszają dzieci do fascynującej podróży przez świat energii biomasy. Poprzez eksperymenty i kreatywne warsztaty, dzieci odkrywają tajemnice tego ekologicznego źródła energii. Podczas zajęć eksperymentowały z materiałami organicznymi aby zrozumieć procesy przetwarzania biomasy na ciepło i energię elektryczną oraz poznać korzyści ekologiczne wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

"Energetyczni odkrywcy" - Energia geotermalna
Klasa 2a próbowała zajrzeć w głąb Ziemi, szukając energii geotermalnej. Nawet plastelina okazała się ciekawym materiałem.

Ekscytujące wieści! Nasze dzieci z koła naukowego Energetyczni Odkrywcy (klasa 2A) przyjęły #wyzwanieignacego4 i stworzyły coś niesamowitego!
Dumnie ogłaszamy, że nasi młodzi geniusze skonstruowali minimiasto z klocków, które nie tylko zachwyca swoim urokiem, ale także jest przyjazne dla środowiska!
Co sprawia, że nasze mini miasto jest tak wyjątkowe? Oto co: Dzieci zaimponowały wszystkim, tworząc oświetlenie zasilane wyłącznie przez energię wiatru! A skąd pochodzi ta energia? Z turbiny, którą wiatraczek napędzany jest podmuchem z suszarki!
To niezwykłe połączenie kreatywności i zrównoważonej energii jest inspirujące dla nas wszystkich. Dzięki takim inicjatywom, nasze dzieci uczą się, jak ważne jest szanowanie środowiska i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii.
Dziękujemy @bycjakignacy wspaniałe wyzwanie, które pobudza naszą wyobraźnię i rozwija naszą świadomość ekologiczną!

"Energetyczni odkrywcy" - Energia wodna
Tym razem „Energia wodna” była zabawą w klasie 2a. Ciekawe doświadczenia wykonywali uczniowie z wielką radością i zainteresowaniem.

Ciąg dalszy słonecznych doświadczeń z „Ignacym”.
Tym razem klasa 2a sprawdzała jak słońce działa na wodę i jak zmienia się jej temperatura w różnych warunkach.

"Energetyczni odkrywcy" - Energia słoneczna

Klasa 2a reklamowała fotowoltaikę. Dzieci przygotowały projekty plansz reklamowych. Niejeden grafik mógłby skorzystać z naszych pomysłów.

"Energetyczni odkrywcy" - Energia wiatrowa
Kolejne doświadczenia z „Ignacym” w 2a. Dziś poznajemy tajniki siły wiatru.

"Energetyczni odkrywcy" - Odnawialne źródła energii
Odnawialne źródła  energii, to kolejny etap projekcie „Być jak Ignacy”. Dzieci z klasy 2a wykazały się wielką wiedzą
i kreatywnością.

"Energetyczni odkrywcy" - Ropa naftowa
Kolejne przygody 2a z Ignacym #wyzwanieignacego.

Filmik - ropa naftowa

Ciąg dalszy zabawy klasy 2a z programem „Bądź jak Ignacy”. Poznajemy postać Ignacego Łukasiewicza.

Filmik: Energetyczni odkrywcy o Ignacym Łukasiewiczu

"Energetyczni odkrywcy" - Energia elektryczna
Dziś o energii elektrycznej...  II a szuka prądu.Ciekawostką okazały się owoce i warzywa, z których można uzyskać prąd.

Filmik

"Energetyczni odkrywcy" - Energia gazowa
Dalsza cześć naszej zabawy z „lgnacym”. Dziś 2a zastanawiała się skąd biorą się bąbelki w gazowanej wodzie.

"Energetyczni odkrywcy" - Maszyna parowa

W ramach projektu „Być jak Ignacy” klasa 2a jako „Energetyczni Odkrywcy” wykonała zadania w I etapie pn. „Maszyna parowa”. Doświadczenia, które wykonały, były ciekawe i bardzo pouczające.