BUD - to specjalny projekt edukacyjny skierowany do uczniów z klas IV-VI. Z naszej szkoły na zajęcia edukacyjne, które rozpoczną się już w grudniu zakwalifikowało się 9 najlepszych uczniów. Projekt potrwa do czerwca 2018 r.
BUD został powołany, aby rozwijać dziecięcą ciekawość i twórczy potencjał. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników. Uczelnia zapewnia najmłodszym pełne emocji panele dyskusyjne i warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie dochodzą do ważnych twierdzeń i wiedzy. Mali studenci otrzymują kolorowe indeksy, w których na zakończenie zajęć zbierają wpisy.
Bogusława Niewińska
Uczniowie klasy III b pod opieką wych. p. Barbary Szulc oraz rodziców (p. J. Lipskiej, p A. Iwaniuk, p. A. Bazyluk) świetnie bawili się w „Tęczowej Krainie” z okazji imprezy mikołajkowej. Panie animatorki przygotowały wiele atrakcji: wspólną zabawę w basenie z tęczowymi kulkami, zjeżdżalnie, zabawy sportowe, wyklejanie sylwetki Mikołaja, malowanie twarzy, wejście do ogromnej bańki mydlanej, baloniki modelinowe. Uwieńczeniem całej zabawy była wizyta Mikołaja, który rozdał dzieciom drobne upominki przygotowane przez rodziców.
Tego dnia w całej szkole uczniowie nosili czerwone czapeczki i każdy mógł być zwolniony od odpowiedzi. W klasie V b, podczas godziny wychowawczej, niespodziewany gość Mikołaj, wręczył uczniom niespodzianki. To była doskonała okazja do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia.
Barbara Szulc , Mateusz Sadowski
Galeria:
Klasa III b - https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/122
Klasa V b - https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/124
28 listopada to Święto Szkoły od 1996. Co roku uczestniczymy w jednej z najważniejszych lekcji- lekcji o czasach i ludziach, którzy swoim życiem pisali historię Polski. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Szarych Szeregów. Wiemy, że naszą powinnością jest szerzenie i utrwalenie patriotyzmu, bo „Naród, który chce zachować swoją tożsamość, musi zachować pamięć”.
Z tej okazji uczniowie z klas V i VI przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Żoch, p. Joanny Łozińskiej i p. Bogusławy Niewińskiej program artystyczno-muzyczny, który został zaprezentowany podczas uroczystej akademii szkolnej. O oprawę sceniczną wydarzenia zadbali- p. M. Rzepniewska i p. J. Hackiewicz. Pomoc przy dekoracji– p. E. Sawicka, p. B. Szulc, p. I. Nowierska.
Bogusława Niewińska
Zdjęcia: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=117
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka, Leszek Marczuk
W I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim odbył się trzydniowy Jesienny Złaz Andrzejkowy Hufca ZHP Bielsk Podlaski. Był okazją do integracji, aktywizacji i wymiany doświadczeń. Miał również na celu zapoznanie uczestników z historią i 100-letnią tradycją harcerstwa. Uczestniczyło w nim około 360 zuchów, harcerzy oraz instruktorów. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali na uroczystej gali otwarcia złazu spektakl muzyczny o harcerzach z Szarych Szeregów. W złazie udział wzięli nasi harcerze z 50 DH pod przewodnictwem druha M. Sadowskiego oraz gromady zuchów wraz z druhnami – E. Sawicką, R. Rzepniewską i Z. Wypychowską.
Bogusława Niewińska
Fotorelacja:https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/113
Zdjęcia: Mateusz Sadowski
22 listopada 2017 r. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą szkołę odwiedziła grupa 6 - latków z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi pod kierunkiem p. Danuty Rytel i p. Jolanty Chomaniuk.
Dzieci chętnie wysłuchały bajkę pt. "Franklin gubi się w lesie" oraz obejrzały prezentację do niej przygotowaną przez p. bibliotekarz Renatę Wróblewską. Nastepnie dzieci odwiedziły sale lekcyjne klas I - III. Chętnie przyjęły je panie: Alla Abramczuk i kl. III c, Regina Rzepniewska z kl. I a oraz p. Barbara Szulc z kl. III b, które miały w tym czasie lekcje.
Bardzo podobała się gościom świetlica szkolna, gdzie wychowankowie pod kierunkiem p. Iwony Nowierskiej i p. Marii Duniec, przygotowali im serduszkowe upominki. Przedszkolaki odwiedziły też salę gimnastyczną, gdzie pod czujnym okiem p. Jarosława Olszańskiego wykonywały zadania sprawnościowe.
Na koniec dzieci wreczyły paniom pracującym w bibliotece własnorecznie wykonane laurki.
Atmosfera całych odzwiedzin była bardzo miła. Dzieci z przyjemnością brały udział w proponowanych im zajęciach. Powiedziały, że przyjdą tu może na dłużej, nawet na 8 godzin!
Renata Wróblewska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=112
Zdjęcia: Świetłana Sacharczuk, Renata Wróblewska
W dniu 11 listopada 1918 r. nastąpiło przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski. Aby upamiętnić te wydarzenia, w dniach 9-10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przekazywane treści historyczne wzbogacono śpiewanymi przez uczniów patriotycznymi pieśniami – były to m.in.: „Niepodległa”, „Przybyli ułani”. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas gimnazjalnych i piątych pod kierunkiem p. E. Łajkowskiej, p. Ś. Sacharczuk, p. J. Łozińskiej, p. J. Hackiewicza.
Uczniowie zaprezentowali akademię na forum uroczystości miejskiej w BDK, a poczet sztandarowy naszej szkoły, harcerze, zuchy i nauczyciele uczestniczyli w części oficjalnej z udziałem władz miasta Bielska Podlaskiego.
Bogusława Niewińska
Zdjęcia: Leszek Marczuk, Elżbieta Sawicka, Mateusz Sadowski
Galeria:
akademia szkolna - http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=110
część oficjalna - https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/104
występy w BDK - http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=111
8 listopada 2017, już po raz kolejny, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”. Była to nie tylko dobra zabawa zarówno dla młodszych jak i dla starszych, ale także i cenna lekcja na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.
W klasach I – III zorganizowano wspólne śniadania, gdzie uczniowie ze swoimi wychowawcami jedli najważniejszy posiłek dnia, a rodzice zadbali, by dzieci przyniosły w tym dniu ,,zdrowe śniadanie” – pachnące pieczywo, chrupiącą sałatę, soczysty pomidor – zdrowe kanapki, warzywa, owoce, jogurty i mleko – to wszystko przy wspólnym klasowym stole. Starsi samodzielnie przygotowywali swoje śniadania, zdrowe przekąski, wyśmienite sałatki, zachowując przy tym zasady kulturalnego zachowania przy stole.
Realizację działań o zdrowym żywieniu zaczęto realizować dużo wcześniej. W klasach poruszano zagadnienia o właściwych nawykach żywieniowych, 12 zasadach zdrowego żywienia; świetlica szkolna przygotowała gazetkę i galerię dziecięcych prac na holu szkolnym. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również kolekcja Nikodema ,,Świeżaki i gang Pana Choróbki”. Zainspirowani hasłem ”Zdrowe śniadanie”, uczniowie z klasy II wykonali pomysłowe zwierzątka z warzyw i owoców.
Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia prawidłowych nawyków żywieniowych naszych uczniów. Wzmocniły integrację szkolnej społeczności oraz ukazały zalety zdrowego i aktywnego stylu życia.
Koordynator akcji – Bożena Oleszko
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=105
Dzień Otwarty dla Rodziców i przyszłych Pierwszoklasistów odbył się 27 października 2017 roku. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość zwiedzania szkoły, rozmów z dyrekcją, pedagogiem i nauczycielami oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną. Podczas wspólnego spotkania goście obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas III i dziewcząt z chóru szkolnego. Zaproszone dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach kreatywnych prowadzonych przez nauczycieli (zabawy ruchowe, plastyczne oraz zajęcia z języka angielskiego).
Głównymi koordynatorkami spotkania były panie- Elżbieta Sawicka, Barbara Szulc, Alla Abramczuk, a współudział w kampanii promocyjnej szkoły wsparło grono nauczycieli- p. Beata Lenartowicz, p. Marzena Rzepniewska, p. Joanna Łozińska, p. Zofia Wypychowska p. Robert Car, p. Jarosław Olszański oraz samorząd szkolny i harcerze.
Bogusława Niewińska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=97
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka
Tradycyjnie już, w ramach święta Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych, p. bibliotekarz R. Wróblewska zorganizowała wspólnie z wychowawcami wyjazd uczniów klas I - III do białostockiego teatru. Tym razem był to BTL. Dzieci obejrzały na dużej scenie sztukę "Piękna i Bestia" w reżyserii Braňo Mazúcha (Słowacja), scenografia Jan Polívka (Czechy), muzyka Jan Čtvrtník (Czechy).
Była to opowieść o kupcu Gwido i jego trzech córkach: dwóch próżnych i zazdrosnych oraz najmłodszej - Pulcheryi - która miała złote serce. Jak to w bajkach bywa, zwyciężyło dobro, miłość i oddanie.
W spektaklu wykorzystane zostały lalki jawajki, które są symbolem dobra. Podobała się muzyka "na żywo" grana przez aktorów na niekonwencjonalnych instrumentach. Cieszymy się z tej imprezy!
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=92
Tekst i zdjęcia: Renata Wróblewska
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim oficjalnie wstąpili w dniu 20 października 2017 roku w szeregi szkolnej społeczności. Podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani przez dyrekcję szkoły na pełnoprawnych uczniów.
Dzieci z klas pierwszych zostały gorąco i serdecznie powitane na sali gimnastycznej szkoły. „To czas dla nich, aby mogły zdobywać wiedzę, spędzać chwile na interesujących zabawach, pozyskiwać przyjaciół i uczyć się życia" - witała najmłodszych p. Zofia Tymińska, dyrektor SP nr 5 im. Szarych Szeregów. Wśród zebranych gości byli m.in.: E. Jakubowski z UM Bielsk Podlaski, księża z bielskich parafii - A. Kuryłowicz, P. Zabrocki.
W oczach każdego pierwszaka można było dostrzec zadowolenie, dumę i ekscytację. Równie dumni ze swoich pociech byli rodzice i dziadkowie obecni podczas tej uroczystości. Wszystkim podobał się występ artystyczny w wykonaniu najmłodszych. Po uroczystości zorganizowano słodki poczęstunek.
Program ślubowania został przygotowany pod kierunkiem pań wychowawczyń- Reginy Rzepniewskiej i Zofii Wypychowskiej.
Życzymy wszystkim pierwszakom wspaniałych dni spędzonych w szkolnych murach. Oby był to dla nich najpiękniejszy czas w życiu.
Bogusława Niewińska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=90
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka
W dniach 12-16 października 2017 r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim, p. Beata Lenartowicz – koordynator i p. Małgorzata Dąbrowska-Bobel uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu na Słowacji w ramach programu Erasmus+. Gości powitała pani dyrektor szkoły Helena Dubinska. Delegacja nauczycieli z projektu została również przyjęta przez burmistrza miasta Koszyce pana Sławomira Borowskiego. Wręczono pamiątkowe upominki i albumy. Relację ze spotkania transmitowała słowacka telewizja.
Zlot odbył się w miejscowości Koszyce oraz w szkole w Moldavie nad Bodvou na Słowacji. Nauczyciele z ośmiu krajów – Włoch, Polski, Cypru, Grecji, Estonii, Litwy, Portugalii i Słowacji współpracujący ze sobą w ramach projektu „Art @creativity.eu” – Sztuka i kreatywność programu Erasmus+ zebrali się, by podzielić się rezultatami pracy uczniów w czasie dwuletniej współpracy. Spotkanie było wspaniałą okazją, by wymienić doświadczenia, dokonać ewaluacji już przeprowadzonych działań, analizy prac inspirowanych międzynarodowymi warsztatami plastycznymi, które miały miejsce podczas wcześniejszych spotkań w Portugalii, Włoszech, Estonii, Polsce i Litwie. Podczas zjazdu partnerów projektu nauczyciele uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach plastycznych. Uczniowie szkoły słowackiej zaprezentowali gościom ciekawy program artystyczny.
Uczestnicy międzynarodowego spotkania poznawali dziedzictwo artystyczne Słowacji. Mieli okazję zwiedzić galerie sztuki, muzea oraz podziwiać architekturę Koszyc oraz kompleks pałacowy Betliar. Ogromne wrażenie na zwiedzających wywarły dzieła sztuki zgromadzone w klasycystycznym pałacu, szkła weneckie oraz liczne trofea myśliwskie. Otoczenie pałacu - piękny ogród w stylu angielskim z egzotycznymi drzewami i krzewami oraz romantycznymi rzeźbami na pewno stanowi najlepszą wizytówkę tego regionu.
Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w marcu 2018 r. na Cyprze.
Beata Lenartowicz
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=94
16 października to Dzień Papieski, święto obchodzone co roku, ustanowione przez sejm RP w 2005 r. jako hołd oddany dla papieża Polaka - Jana Pawła II.
39. lat temu - 16 października 1978 r. - Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Został wielkim autorytetem moralnym, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył solidarności, odwagi i pokory. Był autorem wielu publikacji teologicznych i literackich. Zasłynął jako papież pielgrzym. W kwietniu 2014 r., 9 lat po śmierci, ogłoszono go świętym.
W naszej szkole ten dzień upamiętniono wystawą okolicznościową o Janie Pawle II i honorowymi wartami harcerzy.
Projekt przygotowali: p. Renata Wróblewska,p. Marzena Rzepniewska, p. Bożena Oleszko, p. Mateusz Sadowski.
Galeria:https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/80
Bogusława Niewińska
Dzień Nauczyciela
13 października 2017 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczny program, zabarwiony dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym uczniom i nauczycielom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.
W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły dyrektor szkoły Zofia Tymińska. Wyróżnionym nauczycielom wręczyła Nagrody Dyrektora i Burmistrza Miasta oraz gratulowała wyróżnień z Kuratorium Oświaty.
W swoim przemówieniu pani dyrektor zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje.
Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Samocik, Elżbiety Uziałło i Joanny Łozińskiej.
Bogusława Niewińska
Galeria: https://sp5-bielskp.edupage.org/album/?#gallery/79
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka, Jerzy Hackiewicz
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję. Taka forma lektury rozwija wyobraźnię i zachęca do czytania.
W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze zorganizowali głośne czytanie książek. Uczennice klasy gimnazjalnej III B czytały młodszym koleżankom i kolegom. Czytano m.in. Wróbelka Elemelka, Franklina, Mikołajka, Koszmarnego Karolka i Kroniki Archeo.
Akcja podobała się zarówno dzieciom jak i nauczycielom.
Świetłana Sacharczuk
Więcej o akcji w albumie fotograficznym: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=78
Zdjęcia: Renata Wróblewska
Czuwaj !
Dnia 27 września 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów, odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę powstania Szarych Szeregów. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach zbiórki harcerskiej w drużynie prowadzonej przez druha Mateusza Sadowskiego. W tym szczególnym dniu harcerze pojawili się w murach szkoły w pełnym umundurowaniu. Był to znak solidarności i pamięci z harcerzami, którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje młode życie.
Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjnej organizacji harcerzy okresu II wojny światowej działającej w granicach okupowanej II Rzeczpospolitej i będącej kontynuacja tradycji przedwojennego ZHP. Szare Szeregi skupiały członków w wieku 12 do 15 lat – „Zawiszacy”, 16 do 18 lat „Bojowe Szkoły” i powyżej 18 lat – „Grupy Szturmowe”. Najmłodsi „Zawiszacy” pełnili służbę pomocniczą, „Bojowe Szkoły” uczestniczyły w „małym sabotaży i propagandzie, „Grupy Szturmowe” prowadziły akcje bojowe. Program organizacji został określony w skrócie „Dziś – Jutro – Pojutrze” i oznaczał konspiracje – dziś, walkę powstańczą – jutro, pracę w wolnej Polsce – pojutrze. Szare Szeregi, jako tajna organizacja, zostały rozwiązane rozkazem Naczelnika z dnia 17 stycznia 1945 roku.
Mateusz Sadowski
Tradycyjne pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta msza święta w bielskiej bazylice. Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w nowej siedzibie SP nr 5 przy ulicy Kościuszki 21 w dwóch turach: klasy I-V o godz. 9.00, a klasy VI, VII i II, III gimnazjalne o godz.10.00. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter i otworzyło nowy rozdział w dziejach naszej placówki. W ramach reformy oświaty dotychczasowe Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim z dniem 1 września 2017 r. zostało włączone do SP nr 5 im. Szarych Szeregów, która została przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową. Obowiązki dyrektora szkoły pełni p. Zofia Tymińska, a wicedyrektorami są p. Mirosława Kolasa i p. Maria Duniec.
Na ceremonię rozpoczęcia nowego roku szkolnego przybyła p. Bożena Zwolińska z-ca Burmistrza Miasta oraz przedstawicielka Policji w Bielsku Podlaskim aspirant Monika Jaroszewicz. Pani dyrektor przywitała gości, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.
Inauguracja była doskonałą okazją do tego, by uczniowie mogli zobaczyć przestronne wnętrza szkoły, spotkać się z nauczycielami i wychowawcami, zapoznać z planami lekcji, organizacją pracy szkoły.
Naszym uczniom i nauczycielom pani dyrektor Zofia Tymińska życzyła samych sukcesów, kreatywnej i owocnej pracy.
Bogusława Niewińska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=75
Zdjęcia: Renata Wróblewska
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów było dniem szczególnym, co podkreśliła dyrektor p. Zofia Tymińska, bo to ostatni dzień w tej placówce przy ulicy Kopernika 3.
Już od września będzie „po nowemu”, bo szkoła zmienia lokalizację przy ulicy Kościuszki 21 i będzie ośmioklasową szkołą podstawową. Na uroczystości zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice. Akademię przygotowały klasy III i VI wraz z wychowawczyniami: p. R. Rzepniewską, p. Z. Wypychowską, p. B. Żoch, p. M. Dąbrowską- Bobel. Wszyscy nie kryli łez wzruszenia podczas śpiewów i recytacji wierszy.
Rozdanie nagród i dyplomów dla uczniów odbyło się w dwóch turach. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, po czym uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa. Tym samym wakacje 2017 uznano za rozpoczęte.
Bogusława Niewińska
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka, Renata Wróblewska
Galeria:
występy klas I - III http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=66
najlepsi klasy I - III http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=67
nagrodzeni za frekwencję http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=68
nagrodzeni za czytelnictwo http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=69
nagrody za konkursy klasy I - III http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=70
część oficjalna i występy klasy IV - VI http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=71
najlepsi klasy IV - VI http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72
nagrodzeni w konkursach IV - VI http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=73
osiągnięcia sportowe http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=74
12 czerwca 2017 r. gościliśmy w murach szkoły wielce dostojnego Gościa. Z racji odbywanej w parafii wizytacji, przybył do nas Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, który przypomniał nam o ważnych sprawach w życiu człowieka: dążeniu do świętości, odpowiedzialności, szacunku dla drugiego człowieka, wdzięczności okazywanej rodzicom, nauczycielom, wychowawcom. Na koniec udzielił błogosławieństwa Bożego na cały trud pracy i nauki. Wizyta niecodziennego Gościa miała oczywiście odpowiednią uroczystą oprawę. Uczniowie z klas młodszych i starszych przygotowali piękny religijny montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem katechetki siostry Zofii Lisek oraz wsparciu i pomocy p. R. Rzepniewskiej, p. J. Łozińskiej, p. M. Rzepniewskiej oraz p. B. Niewińskiej. Po części oficjalnej ksiądz biskup spotkał się z nauczycielami, z którymi rozmawiał o sprawach wychowania, o trudnościach i sukcesach, jakie przeżywają pracując z dziećmi. Takie spotkania są niewątpliwie czasem refleksji nad tym, co w życiu jest dobre i wartościowe oraz służą do podejmowania coraz to nowych wysiłków do pracy nad sobą.
|
Bogusława Niewińska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=65
Zdjęcia: Renata Wróblewska
Dni Bielska Podlaskiego zostały zainicjowane w naszej szkole występem artystycznym pod tytułem „Spotkanie z Andersenem”, który tematyką łączył się z prezentacją szkół na forum miejskiego amfiteatru w dniu 1 czerwca 2017 r. Występ przygotowały panie: Joanna Łozińska, Bogusława Niewińska, Marzena Rzepniewska i Beata Żoch wraz z uczniami aktywu kół polonistycznych i chóru. Uroczystości rozpoczęły się przekazaniem kluczy miasta z rąk burmistrza p. Jarosława Borowskiego.
Dni Bielska Podlaskiego są coroczną okazją, by młodzi bielszczanie mogli zaakcentować swoje talenty artystyczne i sportowe. Seria imprez uatrakcyjni kilkudniowe świętowanie.
Bogusława Niewińska
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=59
Występy w szkole: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=58
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka
Dnia 25 maja 2017 r. gościliśmy w murach naszej „Piątki” pracowników oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bielsku Podlaskim.
W atmosferze powagi i wielkiego zainteresowania wysłuchaliśmy koncertu młodych, utalentowanych artystów. Wielki aplauz wzbudził występ naszych koleżanek i kolegi: M. Iwaniuk (kl. IV a), W. Korzenieckiej (kl. V b) i J. Niewińskiej (VI a) oraz P. Huczko (III b).
Zachęcamy wszystkich do nauki gry na ulubionym instrumencie. Rozwijajcie swoje zdolności!
Beata Żoch
Galeria: http://sp5-bielskp.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=5
Zdjęcia: Elżbieta Sawicka