• Komunikat

    Nauka zdalna zostaje przedłużona w klasie V A do 18.10.2021 r.

    Klasa V B przechodzi na naukę zdalną w okresie od 14.10.2021 r. do 18.10.2021 r.

    Wychowawcy poinformują uczniów o objęciu kwarantanną. 

    Nauczanie zdalne prowadzone będzie za pośrednictwem platformy TEAMS.

    Lekcje odbywają się zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć i trwają 45 minut. 

    W razie problemów z logowaniem do platformy TEAMS proszę o kontakt z wychowawcą. 

    Dyrektor szkoły 

    Mateusz Sadowski

  • Dzień Edukacji Narodowej

          Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki możemy podarować dziecku jest wykształcenie i dobre wychowanie. W podzięce za trud włożony  w realizację tych celów składam najszczersze słowa uznania wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Życzę, aby misja, której podejmujecie się każdego dnia, przynosiła jak najwięcej owoców i satysfakcji.

     Wszystkim Uczniom zaś z okazji Święta Edukacji Narodowej pragnę życzyć sukcesów, radości i nieustającej motywacji do pracy. Niech grono stypendystów, którym z serca gratuluję, stale się powiększa. Dużo zdrowia dla wszystkich!  

            Dyrektor szkoły – M. Sadowski

  • Nasi Nauczyciele w Gronie Najlepszych  – duma, radość, wzruszenie!

    Nasi Nauczyciele w Gronie Najlepszych  – duma, radość, wzruszenie!

       Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny nauczyciele z naszej szkoły znaleźli się w gronie najlepszych pedagogów  w Polsce i województwie.

       W tym roku szkolnym  z okazji Dnia Edukacji Narodowej prestiżowe nagrody odebrały panie: Beata Lenartowicz – nagroda Ministra Edukacji Narodowej, Iwona Kołos – nagroda Kuratora Oświaty, Renata Wróblewska – złoty Medal za Długoletnią Służbę, Marzena Rzepniewska – medal Komisji Edukacji Narodowej.

         Nagrody Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski uzyskały panie: Świetłana Sacharczuk, Anna Samocik i Barbara Szulc.

        Dyrektor szkoły nagrodził nauczycieli: Allę Abramczuk, Roberta Cara, Zofię Filipiuk, Emilię Gruszewską, Joannę Łozińską, Olgę Nowicką, Katarzynę Pietroczuk, Bożenę Oleszko, Reginę Rzepniewską, Krzysztofa Siergieja, Katarzynę Trzynę i Zofię Wypychowską.  

           Nagrody dyrektora szkoły odebrali też wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

    Gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia! Życzymy dalszych sukcesów  w pracy i szczęścia w życiu osobistym.

    Galeria

  • Komunikat

    Tytuł/nazwa postępowania

    Zakup i dostawa artykułów spożywczych w podziale na dziewięć zadań

    Identyfikator postępowania

    2619a258-ca3a-42d8-9619-ed9c6441b60e

    Tryb

    Tryb podstawowy, wariant 1

    Numer ogłoszenia BZP/TED/Nr referencyjny

    2021/BZP 00230219/01

    Niezbędna dokumentacja oraz informacje prowadzonego postępowania dostępne są pod poniższym linkiem:

    link - miniportal

    https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/2619a258-ca3a-42d8-9619-ed9c6441b60e

  • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

    Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa rekrutacja do dziecięco – młodzieżowego zespołu folklorystycznego, który rozpoczyna działalność w naszej szkole. Jeśli lubicie tańczyć, jesteście muzykalni i nie boicie się nowych wyzwań, skorzystajcie z okazji  - zasilcie szeregi naszego zespołu. Znany i ceniony choreograf – pani Magdalena Sokólska  czeka na Was  na sali gimnastycznej w poniedziałki w godzinach 17.00 – 18.00 (uczniowie z klas I-III) i 18.00 – 19.00 (uczniowie  z klas IV – VII).  Zapraszamy!

  • Komunikat

    Od 11.10.2021 r. do 15.10.2021 r. uczniowie z klasy V A i VII B uczą się w systemie zdalnym. Wychowawcy poinformują uczniów o objęciu kwarantanną. 

    Nauczanie zdalne prowadzone będzie za pośrednictwem platformy TEAMS.

    Lekcje odbywają się zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć i trwają 45 minut. 

    W razie problemów z logowaniem do platformy TEAMS proszę o kontakt z wychowawcą. 

    Dyrektor szkoły 

    Mateusz Sadowski

  • Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki "By czas nie zaćmił i niepamięć"

    Szanowni Państwo,

    W imieniu Organizatorów Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć", a więc, w imieniu własnym oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty przesyłam informacje dotyczące X edycji tego Konkursu, z uprzejmą prośbą o zainteresowanie nim prowadzonych przez Państwa szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

    Z wyrazami szacunku

    Jarosław Zieliński

    Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

    Karta_zgloszenia_2021_(zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_Konkursu).pdf

    List_posla_Jaroslawa_Zielinskiego_i_Podlaskiego_Kuratora_Oswiaty_Beaty_Pietruszki_____Konkurs_20.pdf

    Regulamin_Konkursu_2022.pdf​​​​​​​

  • Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2021

    Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2021

    „Po to gromadzimy, abyśmy mieli co rozdawać” - te słowa pochodzące z nauczania bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego towarzyszyły tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2021, który odbył się 2 października w Siemiatyczach. Dzieci i młodzież z terenu Diecezji Drohiczyńskiej już po raz 28. zaprezentowała swoje zdolności wokalno-muzyczne publiczności, uczestniczącej w tym wydarzeniu.

    Festiwal zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, przy wsparciu Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej Diecezji Drohiczyńskiej oraz Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.Celem festiwalu było promowanie piosenki religijnej i patriotycznej jako formy wychowania, ewangelizacji i jedności; prezentacja dorobku zespołów tworzących w duchu chrześcijańskim, przede wszystkim działających przy parafii oraz ożywianie ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych diecezji drohiczyńskiej.W tym roku wzięły w nim udział dzieci z naszej szkoły należące do scholi Promyki Jutrzenki przy Bazylice. Nasza schola wystąpiła w kategorii „zespoły instrumentalno-wokalne”. Wykonaliśmy piosenkę pt. „Halo, Panie Boże to ja”. Zdobyliśmy wyróżnienie co jest dużym sukcesem, ponieważ był to pierwszy występ scholi w tym składzie. Gratulujemy uczennicom i uczniom SP 5 tego sukcesu.

         

    Galeria

  • Rozpoczynamy nową akcję czytelniczą "Czytanie ma głos!"

    Organizatorzy

    Organizatorami akcji jest Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Współorganizatorami będą nauczyciele bibliotekarze szkolni, którzy włączą do głośnego czytania dyrektorów, wychowawców klas i pracowników szkoły.

    Cele akcji

    Celem akcji jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych  klasyką literacką oraz promowanie  literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu „Wolne Lektury”.

    Co czytamy ?

    Każdego roku  z portalu "Wolne Lektury" będą wybierane dwa nazwiska pisarzy. W tym roku  - Joanna Papuzińska  (klasy I - III) i Henryk Sienkiewicz (klasy IV - VI).

    Adresaci

    Uczniowie szkół podstawowych Białegostoku i powiatów: białostockiego, bielska podlaskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego.

    Harmonogram

     Inauguracja online -  29.09.2021 r. (w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania).  Odczytane zostaną  utwory:

    W dniach 1-30  października utwory literackie powyższych autorów będą czytane w szkołach.

    DO POBRANIA

    • Nagrania filmowe

    Prosimy o pobranie linków do poniższych filmów i wyświetlanie ich w dniu 29 września uczniom w klasach i dodatkowo  zamieszczenie (wraz z materiałami promocyjnymi) na stronach internetowych szkół (profilach Fb, blogach).

    Czytanie ma głos - klasy I-III

    Czytanie ma głos - klasy IV-VI

    Nauczyciele bibliotekarze: Renata Wróblewska, Zofia Filipiuk i Świetłana Sacharczuk

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Dnia 1 października obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji klasa 5 b wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Dąbrowską – Bobel,  p. Anną Samocik i p. Leszkiem Marczukiem zaplanowali w nietypowy sposób obchody tego święta w naszej szkole. 

        W nocy z 24 na 25 września uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne i logiczne, w których wykorzystywano między innymi znajomość tabliczki mnożenia. Całe przedsięwzięcie podzielone zostało na trzy etapy, nazwane odpowiednio: Logical room, Detective room i Code room. W pierwszym pokoju uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne (w tym matematyczne, a także sudoku), w drugiej sali rozwiązywano zagadki detektywistyczne, wymagające od uczestników dbałości o najmniejszy  szczegół  danej historii, w trzecim pokoju  zagadki były zaszyfrowane w postaci kodów QR. Ostatni etap okazał się  bardzo trudny, ponieważ uczniowie walczyli ze zmęczeniem.  

         Ta noc była ciekawym wydarzeniem w życiu naszej klasy. Uczniowie nie tylko mogli rozwijać swoje zdolności matematyczno – logiczne, ale także integrować się jako klasa i grupa.  

    Galeria

  • Projekt "Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego"

    W wyniku realizacji projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego” nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych w kontekście wykorzystania narzędzi TIK na lekcjach.

    Szkolenie realizowane było w dwóch blokach: dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych oraz dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

    Materiały szkoleniowe wykorzystywane podczas kursu oraz scenariusze lekcji opracowane przez nauczycieli w wyniku uczestnictwa, można pobrać w niżej zamieszczonych załącznikach. Wszystkie pliki opublikowane są na otwartej licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa Licencja Publiczna (link)

    Projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

    Załączniki do pobrania:

    1. Materiały szkoleniowe wykorzystane podczas kursu dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych Materialy_dla_nauczycieli_przedmiotow_humanistycznych.pdf
    2. Materiały szkoleniowe wykorzystane podczas kursu dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych Materialy_dla_nauczycieli_przedmiotow_matematyczno-przyrodniczych.pdf
    3. Scenariusze lekcji z przedmiotów humanistycznych z_3_Szkola_Bielsk_Podlaski.7z
    4. Scenariusze lekcji z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych z_4_Szkola_Bielsk_Podl.7z
  • Zaproszenie na zebrania z rodzicami uczniów

    W miesiącu wrześniu będą odbywały się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów zgodnie z zamieszczonym harmonogramem. Obowiązuje zasada 1 rodzic/opiekun prawny oraz zachowanie dystansu i zasłanianie ust i nosa.

    Harmonogram_spotkan_z_rodzicami(1).docx​​​​​​​​​​​​​​

  • Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów "Pomagamy"

    Podlaski Kurator Oświaty prosi o zapoznanie się z informacją:

    Infromacja_do_wszystkich_dyrektorw_szkol_i_placowek_dot._nowej_INFOLINII__Podlaski_Kurator_Oswia.pdf​​​​​​​

  • Przesłuchania do dziecięco - młodzieżowego zespołu folklorystycznego!

    UWAGA, UWAGA !!!

    Już w najbliższy poniedziałek (13.09.2021 r.) odbędą się przesłuchania do dziecięco - młodzieżowego zespołu folklorystycznego!

    Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które lubią, lub chciałyby tańczyć i śpiewać!!

    Informacje o naborze :

    13.09.2021 r. klasy I- III godzina 17:00 (sala gimnastyczna SP NR 5)

    13.09.2021 r. klasy IV-VII godzina 18:00 ( sala gimnastyczna SP NR 5)

    Zajęcia będą się odbywały w każdy poniedziałek:

    Grupa I dla kl. I – III  w godz. 17.00 -18.00

    Grupa II dla kl. IV – VII w godz. 18.00 – 19.00

    Zajęcia poprowadzi instruktor tańca i choreograf pani Magdalena Sokólska.

    Zapraszamy!

  • Informacja Urzędu Statystycznego w Białymstoku - NSP 2021

    Drodzy Rodzice,

    Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r. Jest to zatem ostatni dzwonek na wypełnienie obowiązku spisowego.

    Sposobów na spisanie siebie i bliskich jest kilka:

    - samospis przez internet na stronie spis.gov.pl,

    - na infolinii „Spisz się przez telefon”  – 22 279 99 99 (na infolinii można również potwierdzić tożsamość rachmistrza),

    - przez rachmistrza spisowego, który może zadzwonić lub odwiedzić Was w mieszkaniu – zgodnie z ustawą nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99,

    – w punkcie spisowym w Urzędzie Statystycznym w Białymstoku oraz w każdym urzędzie gminy,

    - w mobilnych punktach spisowych – informacja o nich dostępna jest w mediach społecznościowych Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

    Spisać się trzeba i warto, bo #LiczySięKażdy.

     

    Pismo_US_Bialystok.docx.pdf

    Plakat_A3_ogolne_informacje_o_NSP_2021_(1)(1).pdf

  • Pomoc psychologiczna, pedagogiczna, prawnicza dla dzieci, młodzieży i opiekunów

    Szanowni Państwo Dyrektorzy,

    w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

    Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

    Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

    Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

    W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

    Z wyrazami szacunku

    Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

    Ministerstwo Edukacji i Nauki

    Załączniki:

    1. Infolinia dla szkół wsparcie psychologiczne
  • Apel Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej ws. szczepień przeciwko covid-19

    W załączeniu przesyłamy apel Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej ws. szczepień przeciwko covid-19 z prośbą o jego rozpowszechnienie wśród uczniów i rodziców.

    pismo_Prezesa_Naczelnej_Izby_Lekarskiej.pdf​​​​​​​

  • Przebieg rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 – 1 września 2021 r.

    Wszystkich uczestników (rodziców, uczniów i nauczycieli) rozpoczęcia roku szkolnego obowiązują zasady: zasłanianie ust i nosa, dystansu społecznego oraz dostosowanie się do poleceń pracowników obsługi i nauczycieli.

    Klasy I – IV

    • rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 - spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem,
    • uczniowie klas I wchodzą do szkoły z jednym rodzicem/opiekunem,
    • uczniowie klas II – IV wchodzą do szkoły bez rodziców/opiekunów; rodzice /opiekunowie pozostają na placu szkolnym.

    Klasy V – VIII

    • rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00  - spotkania uczniów z wychowawcami klas  w salach zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem,
    • uczniowie klas V – VIII wchodzą do szkoły bez rodziców/opiekunów; rodzice /opiekunowie pozostają na placu szkolnym.

    ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Zapisy do świetlicy szkolnej będą się odbywały w dniach od 01.09.2021 r. do 10.09.2021 r. Karty zgłoszenia do świetlicy do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce: Świetlica szkolna / zapisy do świetlicy / pliki do pobrania oraz u wychowawców klas.

     

    ZAPISY NA OBIADY

    Zapisy na obiady będą się odbywały w dniach od 01.09.2021 r. do 10.09.2021 r. Karty zgłoszenia na obiady do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce: Obiady / pliki do pobrania oraz u intendenta.

    Termin wydawania posiłków oraz miesięczny koszt obiadów zostanie podany na stronie internetowej szkoły.

  • Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie i Pracownicy Szkoły!

         Po udanej, mam nadzieję, przerwie wakacyjnej zbliża się wielkimi krokami nowy rok szkolny. Ze względu na panującą pandemię wymagać on będzie od nas wszystkich w dalszym ciągu przestrzegania szczególnych zasad bezpieczeństwa i samodyscypliny. Od tego zależeć będzie zdrowie nas wszystkich.

    Początek roku szkolnego to nie tylko czas powrotu do nauki i obowiązków, ale chwila zadumy i refleksji nad tym, co wydarzyło się 82 lata temu. Wybuch II wojny światowej zapoczątkował jedną z najtragiczniejszych kart w historii naszego kraju. Nie wolno nam zapomnieć o tych, którzy złożyli w ofierze swe życie, abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Cześć ich pamięci!

    Życzę, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w wiele radosnych chwil i sukcesów, a uczniom nie zabrakło zapału do nauki i rozwijania własnych pasji. Szczególne słowa pragnę skierować do uczniów kl. I. Wyrażam przekonanie, że dzięki profesjonalizmowi i życzliwości Waszych wychowawców oraz pomocy ze strony nauczycieli i starszych kolegów szybko poczujecie się w szkole jak we własnych domach, a nauka będzie przyjemnością.

    Z życzeniami zdrowia i pomyślności

    Dyrektor Szkoły – Mateusz Sadowski

  • Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

     

    Szanowni Państwo Dyrektorzy,

    w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

    Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

    Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:

    • filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

    film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

    film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

    • scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
    • materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).

    Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.

    Z wyrazami szacunkuDepartament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim
    17-100 Bielsk Podlaski
    ul. Kościuszki 21
  • (+85) 730-75-76

Galeria zdjęć